Klimatyzacja

Klimatyzacja w samochodzie to już standard. Coraz trudniej kupić bez niej nowe auto, a już na pewno problemy pojawiają się przy sprzedaży pojazdu bez klimatyzacji. Klimatyzacja choć już powszechna, nadal wymaga ciągłego zgłębiania wiedzy, gdyż jak każda dziedzina motoryzacji również dynamicznie się rozwija. Klimatyzacja w samochodzie ma za zadanie zwiększyć komfort jazdy podróżujących w nim osób. Badania wykazały, że najodpowiedniejsza temperatura dla kierowcy wynosi 20 - 22 stopni Celsiusza. Klimatyzacja zapewnia utrzymanie temperatury wewnątrz pojazdu na odpowiednim poziomie w każdych warunkach pogodowych i niezależnie od temperatury zewnętrznej. Badania wykazały, że wzrost temperatury we wnętrzu pojazdu do 35 stopni Celsiusza zmniejsza o 20% zdolność postrzegania zmysłowego kierowcy i jego zdolność kojarzenia. Wartość tę ocenia się jako odpowiadającą stężeniu alkoholu we krwi wynoszącemu 0,5 promila.

Częstym spotykanym problemem jest nieszczelność układu klimatyzacji co skutkuje ulatnianiem się czynnika chłodniczego, a co za tym idzie, pogorszeniem i spadkiem skuteczności pracy całego układu. Czynnik roboczy, znajdujący się w układach klimatyzacji samochodowej jest substancją szkodliwą dla środowiska. Obsługa układu powinna być wykonywana tylko przez odpowiednio przeszkolone osoby przy użyciu profesjonalnej aparatury. Dysponujemy także specjalistycznym sprzętem służącym do odgrzybiania układu klimatyzacji metodą ozonowania.

Oferujemy kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej - przeglądy okresowe, kontrolę szczelności, uzupełnianie czynnika, odgrzybianie, usuwanie nieszczelności. Jako nieliczni stosujemy najnowocześniejsze metody wykrywania nieszczelności pozwalające odnaleźć wycieki mniejsze niż 40g na rok, co daje nam możliwość pracy w zgodzie z najnowszymi dyrektywami Unii Europejskiej.

ECUtronic © 2016      inż. Michał Gawroniak      tel. 795-74-74-21 | 510-240-481            Ogólne warunki naprawy

Content